1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz.7.00;9.00; 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 14.00 i 17.00. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o godz. 24.00 uroczystąPasterką. Zatroszczmy się o religijny charakter wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii i o śpiewie kolęd. Na opakowaniu opłatków jest obrzęd wigilii.

  2. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek i wtorek) Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

  3. Pobłogosławione opłatki, którymi będziemy się dzielić przy wigilijnym stole możemy nabywać w zakrystii i przy głównym wyjściu z kościoła. Możemy tez nabywać świece Caritas – niech zapłoną na naszych stołach jako symbol pustego miejsca.

  4. Składamy podziękowanie tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać kościół na święta. Bóg zapłać za pomoc w budowie szopki i ubieraniu choinek . Dziękujemy Grupie Charytatywnej za przygotowanie Wigilii i paczek dla potrzebujących. Ponad 30 osób spożyło wigilię i otrzymało paczki świąteczne.

  5. Po świętach 28 grudnia (w czwartek) rozpoczniemy Wizytę Duszpasters. Pragniemy odwiedzić rodziny naszej wspólnoty i prosić dla Nich o błogosławieństwo. Rodziny, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kolędy mogą ustalić inny termin. Porządek kolędy na najbliższe dni:

28 grudnia (czwartek) od 15.00– ul. Wydryńska– (2 ks.)

- ul. Napękowska – (1 ks.)

- ul. Głogowa - ( 1 ks.)

29 grudnia (piątek) od 15.00 – ul. Zagórska ( bez bloków) –( 4 ks)

30 grudnia (sobota) od 9.00 – ul. Prochowania i ul Prosta ( 2 ks.)

- Niestachowska ( 1ks)

- Cedzyńska ( 1 ks)

02 styczeń (wtorek) od 15.30 – ul. Sandomierska ( bez bloków) –(2 ks.)

- ul. Mąchocka ( 2 ks.)

Planowany przebieg całej kolędy jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej Parafii

  1. Przez okres kolędy Kancelaria Parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki o w godz. 9.00 do 10.00 i w soboty od 16.00 do 17.45. Również przez czas kolędy nie będzie Godziny Świętej.

  2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.

  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia Wigilii oraz świąt Bożego Narodzenia.