II Niedziela Adwentu

10.12.2023 roku

 1. Dziś przeżywamy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ten Kościół, który boryka się z wieloma trudnościami.

 2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza święta i poświęcenie medalików dzieciom które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.

 3. W zakrystii możemy zapisać się na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 grudnia.

 4. W czwartek wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.

 5. W najbliższa niedzielę o godz. 14.00 będzie Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania

 6. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii, przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy Opłatkach są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Możemy także nabywać świece Caritas. Niech ta świeca zapłonie na wigilijnym stole jako symbol pustego miejsca, a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby bliskich. Cena jednej świecy to ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi O. Jan Cwikowski - redemtporysta

Plan rekolekcji - w niedzielę Msze św o 7.00; 9.00; 10.30 (dla dzieci,), o 12.00; o 14.00 (dla młodzieży) i o 17.00. W poniedziałek i wtorek o 6.00 ( Roraty) o 9.00 ; 11.00 i 18.00. We wtorek o 11.00 będzie Msza dla chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia. Bardzo prosimy aby pomóc tym osobom przybyć do kościoła. Spowiedź podczas całych rekolekcji. nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.

 1. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich mieszkań udamy się w sobotę 16 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii i w kancelarii.

 2. Nasza Parafia organizuje w ferie w dniach 12-17 lutego wyjazd do Rabki Zdroju. Informacje i zapisy w zakrystii.

 3. Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących planowana jest na środę 20 grudnia

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w środę - św. Łucji, dziewicy i męczennicy

w czwartek - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

 1. Możemy nabywać kalendarze diecezjalne i misyjne na przyszły rok.

 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień, abyśmy dobrze wykorzystali czas Adwentu.